Veiklioji medžiaga: Silimarinas
Tikrasis margainis yra augalas, daugiausiai augantis Viduržemio jūros regione ir Pietvakarių Europoje. Pastaraisiais metais jis aklimatizavosi kitose srityse – Amerikoje, Australijoje ir Kinijoje. Margainis atsitiktinai auginamas daugelyje pasaulio vietų ir gali būti randamas gatvių pakraščiuose, žemumose ir dirbamose žemėse.
Mokslinis pavadinimas Silybum marianum yra kilęs iš graikiško žodžio “sillybos”, kuris reiškia kuokštą arba unikalų. Jo žiedai yra ryškiai purpurinės spalvos, todėl yra plačiai naudojamas, kaip dekoratyvinis augalas. Pirmosios nuorodos apie tikrąjį margainį randamos dar Teofrato tekstuose IV a. pr. Kr. Remiantis mitologija, kentauras Chironas rankoje laiko “Mega Kentaurą” (margainio pavadinimas Dioskarido tekstuose), kad išgydytų žaizdą, kurią paliko Heraklis.
Tikrasis margainis seniai žinomas dėl savo sudėtinės medžiagos – silimarino ir jo teigiamo poveikio ląstelių atsinaujinimui ir kepenų veiklai.
Pagrindiniai tikrojo margainio aktyvieji ingredientai yra bioaktyvieji flavonolignanai, kurie yra sudėtinis silimarino mišinys. PSO duomenimis, dauguma farmakologinių ir biocheminių tyrimų buvo atlikti naudojant silimarinui priskiriamas savybes (su nurodytu silimarino kiekiu).